אודות simply you

סימפלי יו, העמותה לפיקוח על תפיסת דימוי הגוף (ע"ר), הוקמה בישראל ב-2005 במטרה לרכז אמצעים ופתרונות להתמודדות עם הפרעות אכילה – בארץ ובעולם.

אנחנו דואגים לייצוג אמיתי ומציאותי של הגוף באמצעי התקשורת והייצור השונים: פרסומות, תוכניות טלוויזיה, ספרים, מגזינים, וגם במוצרים כגון בובות (ברבי, מישהו?) וחוברות צביעה לילדים.

גורם התמותה המוביל בישראל לצעירים בגילאי 15-24 הוא אנורקסיה, וכיום ניתן לאבחן את תחילת ההשפעות החברתיות והפסיכולוגיות המובילות להפרעת אכילה כבר בגיל ארבע וחצי. שיעור התמותה בקרב חולי אנורקסיה עומד על כ-10-17%. כ-10-14% מהחיים בעולם המערבי סבלו או סובלים מהפרעות אכילה, כשסיכויי ההחלמה עומדים על כ-35 עד 45%.

כל הסימנים מעידים על מגמת עלייה לאורך השנים, וסימפלי יו זועקת לעזרת ההורים והבוגרים: בואו נעצור את המגפה. עלינו לתבוע חזרה את מונחי היופי, הבריאות וההצלחה הראויים, ולהנחילם לדור הצעיר. כך אולי נציל את ילדינו – ואת עצמנו.

"מודל היופי גורם ל-50% מבעיות דימוי הגוף", אומר המייסד עדי ברקן. "בנות עושות דיאטה כי הן רוצות להידמות למודל היופי, כפי שנתפס בפרסום ובמיתוג של תעשיית האופנה, והמודל הזה רזה מדי. אנחנו צריכים להגדיר מה זה רזה, מה זה רזה מדי, וליצור מודל יופי מגוון יותר. בעולם שבו מידה 40 היא אקסטרה לארג', איך לא יהיו לך בעיות של דימוי גוף? בעולם כזה אף אחד לא מרגיש שהוא שווה משהו".

עד כה הצלחנו להעביר בכנסת את חוק הפוטושופ, להפוך את התרופה המשלשלת "לקסדינים" לתרופה שדורשת מרשם רופא, העברנו את חוק האשפוז בכפייה למבוגרים ודרשנו בדיקה פיזית של רופא על מנת לקבל אישורי BMI. במקביל אנחנו פועלים כל הזמן לסייע לחולים בהפרעות אכילה, להגברת המודעות בארץ ובעולם ולמציאת אפיקי חקיקה נוספת ואכיפת הקיימת.

עשרה עקרונות מובילים את העמותה:
1. רזה מדי זה לא סקסי.
2. ההבדל בין רזה לרזה מדי הוא ההבדל בין חיים למוות.
3. בכל אחת ואחד יש יופי שאותו ניתן לטפח ולגלות.
4. המראה הטבעי הוא הנכון, הוא תמיד הכי יפה לך.
5. הצבעים שלך הם הביטוי לטבע שלך.
6. מותר לעזור לטבע - טיפולים, ניתוחים - ובתנאי ששומרים על מידתיות.
7. לגוף מגיע לקבל מדי יום את האנרגיה והמזון שהוא צרך.
8. יפה זה מה שמתאים לך, לא מה שמנסים למכור לך.
9. היי הראשונה לפרגן לעצמך.
10. כשתחייכי למראה, היא תחייך אלייך בחזרה.

הצטרפו אלינו! תרגישו יותר טוב עם עצמכם.

real
TED
Talk

inout
the
press

dis
info
center